Przyjazny numer – elbląski telefon zaufania nadal dostępny dla mieszkańców w 2023 roku.

Uruchomiony w okresie pandemii CODVID-19 dziecięcy telefon zaufania elbląskiego nadal będzie funkcjonował dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasto Elbląg. Elbląskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci będzie kontynuowało działanie telefonu dla dzieci i młodzieży. Inicjatywa została przedłużona, aby dalej pomagać młodym elblążanom i ich bliskim potrzebującym profesjonalnego wsparcia psychologicznego i terapeutycznego w kryzysie.

Niestety problem zaburzeń depresyjnych wśród młodzieży cały czas się nasila. Ostatnie, szczególnie trudne, lata spowodowały znaczne pogorszenie kondycji psychicznej dzieci i nastolatków. Przyczyniły się do tego przede wszystkim: odizolowanie, brak spotkań towarzyskich czy nawet zwyczajnej szkolnej rutyny. Ogromna przeszkoda pojawia się już na etapie poszukiwania pomocy. Młodzi boją się zaufać bliskim albo bagatelizują problem, dlatego tak ważna jest możliwość dostępu do takich kanałów wsparcia, które zapewnią komfort anonimowości. Elbląskie TPD już trzeci rok we współpracy z samorządem elbląskim niesie wsparcie psychologiczne i terapeutyczne młodym ludziom i ich rodzinom. Dotychczas ze specjalistami często kontaktowali się młodzi, a tematy, z którymi się zgłaszali były związane z zaniepokojeniem stanem psychicznym ich samych albo ich bliskich. Pojawiają się również kwestie uzależnień, zwłaszcza tych nowych jak fonoholizm, ale także problemy związane z przemocą w rodzinie lub w relacjach rówieśniczych.

Dyżurujący specjaliści, ale i również sami mieszkańcy widzą potrzebę istnienia tego rodzaju formy pomocowej. W tym roku będzie możliwość skorzystania z porady psychologa oraz terapeuty ds. uzależnień i do spraw przeciwdziałania pomocy w rodzinie. Telefon Zaufania to nie tylko telefoniczna linia wsparcia: 574 694 774, ale także dedykowany adres e-mail: telza.elblag@o2.pl

Dyżurujący specjaliści, mający wieloletnie doświadczenie, będą dostępni 6 godzin dziennie trzy dni w tygodniu: we wtorek, czwartek w godzinach 10.00- 16.00 i sobotę 12.00-18.00.

Okres realizacji projektu to 01.01.2023– 31.12.2023.

Zadanie publiczne pn. „Przyjazny numer – elbląski telefon zaufania wsparciem dla dzieci, młodzieży i ich rodziców” jest współfinansowane ze środków Gminy Miasto Elbląg.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
Zarząd Oddziału Okręgowego w Elblągu
ul. 1 Maja 37
82-300 Elbląg

tel./fax: 55 233-82-10
e-mail:
kontakt@tpdelblag.pl
tpdzo@o2.pl

Biuro TPD czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30

W OKRESIE WAKACYJNYM BIURO TPD CZYNNE BĘDZIE W GODZ. 7:30 - 14:30

Jak dojechać (mapa)

Copyright TPD w Elblągu © 2022