Bezpłatne i anonimowe telefoniczne wsparcie dla dzieci  i rodziców: 574 694 774

Od maja br. funkcjonuje nowe, bezpłatne i anonimowe telefoniczne wsparcie dla dzieci  i rodziców. Pod numerem telefonu 574 694 774 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy przeżywający trudności w okresie pandemii koronawirusa mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonej kadry specjalistów: psychologa oraz terapeuty ds. uzależnień. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego: telza@o2.pl  Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Gminy Miasto Elbląg.

Celem inicjatywy pomocowej pn. „Przyjazny numer – elbląski telefon zaufania wsparciem dla dzieci, młodzieży i ich rodziców w pandemii” jest profilaktyka i przeciwdziałanie problemom dzieci i młodzieży, w tym konsekwencji izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Równolegle  priorytetowe jest zapewnienie właściwego wsparcia rozwoju psychofizycznego młodych ludzi. Każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych może zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu.

W warunkach izolacji wielu młodych ludzi było zmuszonych sobie poradzić od nowa z różnego rodzaju sytuacjami i związanymi z tym emocjami.

Ponadto to najmłodsi wielokrotnie są ofiarami przemocy słownej oraz  fizycznej ze strony rówieśników lub  osób dorosłych i to oni najczęściej są osamotnieni i nie mają odwagi porozmawiać o swoich problemach. Dzięki wdrażanemu wsparciu dzieci mogą kontaktować się ze specjalistami  w trzy dni robocze: we wtorek, czwartek: 10.00-16.00 i sobotę: 12.00-18.00 i otrzymać profesjonalne  wsparcie w skomplikowanych sytuacjach.

Dyżurujący specjaliści są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych przypadkach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła ją otrzymać.

Osoby dorosłe, opiekunowie i nauczyciele, którzy mają problemy z młodymi ludźmi także mogą zgłaszać się do naszych konsultantów. Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.

Zadanie publiczne pn. „Przyjazny numer – elbląski telefon zaufania wsparciem dla dzieci, młodzieży i ich rodziców w pandemii” jest współfinansowane ze środków Gminy Miasto Elbląg.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
Zarząd Oddziału Okręgowego w Elblągu
ul. 1 Maja 37
82-300 Elbląg

tel./fax: 55 233-82-10
e-mail:
kontakt@tpdelblag.pl
tpdzo@o2.pl

Biuro TPD czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30

W OKRESIE WAKACYJNYM BIURO TPD CZYNNE BĘDZIE W GODZ. 7:30 - 14:30

Jak dojechać (mapa)

Copyright TPD w Elblągu © 2022