Opublikowano: 18.05.2023

„Demokracja w życiu – życie w demokracji – aktywność lokalna Szkoła Podstawowa nr 3”.

W ramach zadania, które podjęliśmy – przeprowadzenie lokalnej aktywności w projekcie „Demokracja w życiu – życie w demokracji” – zrealizowaliśmy dwa wydarzenia dla społeczności naszej szkoły, czyli rodziców, uczniów i pracowników.

W dniu 27.04.2023 przygotowaliśmy kampanię dotyczącą zdrowego śniadania dla sportowców, a później przeprowadziliśmy dwie, długie, aktywne przerwy z nauką „Belgijki” oraz wspólnym odtańczeniem jej.

W ramach akcji „Śniadanie dla sportowca” przygotowaliśmy plakaty informacyjne, które wisiały przy wejściu do szkoły oraz stoisko z posiłkiem dla osoby aktywnej w ciągu dnia, z możliwością poczęstunku <były pożywne kanapki lub owsianka z dodatkami owoców>. Dodatkowo była możliwość spożycia wspólnego II śniadania na kocach w wyznaczonych i przygotowanych miejscach.

Podczas całego okresu działań mieliśmy dużo pomysłów i nasze myśli często się rozbiegały w różnych kierunkach. Postanowiliśmy zrobić coś co połączy nas wszystkich i będzie też okazją do przypomnienia, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem i warto od niego zacząć dzień, zwłaszcza dla nas sportowców. Okazją do tego stał się Europejski Dzień Śniadania, którego ideą przewodnią jest stwierdzenie i zachęta: Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który dostarcza niezbędnej energii. W to wyjątkowe święto zróbmy coś naprawdę pysznego!

Dlaczego również taniec? Przyczynkiem do tego była Międzynarodowy Dzień Tańca, a taniec to wspaniała sprawa – dzięki niemu można się oderwać od codziennych zmartwień, dbać o kondycję fizyczną i przytulić się do ukochanej osoby. Obowiązkowo – tańce do białego rana!

Powyższe działania pozwoliły nam zorganizować coś dla siebie i innych, zintegrowały społeczność szkoły, sprawdzić nasze możliwości i działanie w grupie.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
Zarząd Oddziału Okręgowego w Elblągu
ul. 1 Maja 37
82-300 Elbląg

tel./fax: 55 233-82-10
e-mail:
kontakt@tpdelblag.pl
tpdzo@o2.pl

Biuro TPD czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30

W OKRESIE WAKACYJNYM BIURO TPD CZYNNE BĘDZIE W GODZ. 7:30 - 14:30

Jak dojechać (mapa)

Copyright TPD w Elblągu © 2022