Więcej Sportu Dla Maluchów

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu w prowadzonych przez siebie Punktach Przedszkolnych na terenie Gminy Braniewo, Godkowo i Wilczęta rozpoczyna realizację inicjatywy ukierunkowanej na zachęcanie najmłodszych do uprawiania sportu oraz wpajanie prawidłowych nawyków zdrowotnych. Projekt pn.: „Mali sportowcy-program wsparcia zdrowia  i aktywności fizycznej najmłodszych podopiecznych przedszkoli w województwie warmińsko-mazurskim” ruszył od 1 października br.

Ruch dla małego dziecka to podstawa, o tym przekonani są i rodzice, i wychowawcy. Niestety, coraz częściej słyszy się o tym, że nastolatkowie uciekają z zajęć WF-u, mają fatalną kondycję, są otyli i generalnie – nie interesują się sportem. Aby kolejne pokolenia były zdrowsze i żyły aktywnie, warto zachęcać je do tego od małego.  Inicjatywa TPD jest odpowiedzią na te problemy. Bardzo ważne są odpowiednie zajęcia sportowe w przedszkolu. Zadanie będzie polegało na zorganizowaniu turniejów sportowych dla maluchów uczęszczających do trzech punktów działających w powiecie elbląskim i braniewskim  prowadzonych przez elbląskie TPD oraz spotkań edukacyjnych dla rodziców/opiekunów prawnych dzieci zainteresowanych kształtowaniem zdrowych prozdrowotnych zachowań najmłodszych w okresie od 01.10.2021 do 31.12.2021 w województwie warmińsko-mazurskim.

Kluczowym wydarzeniem będą turnieje sportowe dla maluchów zorganizowane w trzech punktach przedszkolnych pn.: „Lubię sport i spędzam czas na świeżym powietrzu”. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest aktywizacja ruchowa dzieci i pokazanie dzieciom jak atrakcyjne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchowa. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Równocześnie akcja ma też pokazać nauczycielom, wychowawcom i opiekunom, że ćwiczyć można praktycznie zawsze i prawie wszędzie.

W celu zapoznania się z założeniami projektu można skontaktować się z biurem TPD w Elblągu, tel. 55 233 82 10 , e-mail: tpdzo@o2.pl

Działania przewidziane w projekcie pn.: „Mali sportowcy-program wsparcia zdrowia i aktywności fizycznej najmłodszych podopiecznych przedszkoli  w województwie warmińsko-mazurskim” będą wdrażane w okresie od 01.10.2021 r. do 31.12.2021 r. i dofinansowane  ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
Zarząd Oddziału Okręgowego w Elblągu
ul. 1 Maja 37
82-300 Elbląg

tel./fax: 55 233-82-10
e-mail:
kontakt@tpdelblag.pl
tpdzo@o2.pl

Biuro TPD czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30

W OKRESIE WAKACYJNYM BIURO TPD CZYNNE BĘDZIE W GODZ. 7:30 - 14:30

Jak dojechać (mapa)

Copyright TPD w Elblągu © 2022