Sukces Zaczyna Się W Przedszkolu

TPD w Elblągu w okresie: 09.2012 do 08.2014 realizowało projekt „Sukces zaczyna się w przedszkolu”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu utworzone zostały dwa punkty przedszkolne na terenie Gminy Elbląg:
1) Punkt Przedszkolny w Gronowie Górnym (przy Zespole Szkół w Gronowie Górnym);
2) Punkt Przedszkolny w Nowakowie (przy Zespole Szkół w Nowakowie).

Punkt Przedszkolny w Nowakowie pracuje w dni powszednie w wymiarze 5 godzin dziennie. Dzieciom z okolicznych wsi (Nowakowo Trzecie, Bielnik Drugi, Kępa Rybacka, Kępiny Wielkie, Nowe Batorowo, Batorowo, Cieplice, Nowotki) zapewniliśmy dowóz na zajęcia do punktu. Punkt Przedszkolny w Gronowie Górnym pracuje w dni powszednie w wymiarze 9 godzin dziennie. W obu przedszkolach dzieciom zapewniliśmy bezpłatnie: korzystanie z zajęć dydaktyczno-wychowawczych, opiekę logopedyczną i psychologiczną, dożywianie.

Zgodnie z założeniami projektu „Sukces zaczyna się w przedszkolu” do punktów przedszkolnych mogły być przyjęte dzieci 3- i 4-letnie, zamieszkałe w następujących miejscowościach:
1) Punkt Przedszkolny w Gronowie Górnym – Gronowo Górne, Adamowo, Adamowo Osiedle, Bielnik Pierwszy, Czechowo, Helenowo, Janowo, Kazimierzowo, Nowina, Raczki Elbląskie, Tropy Elbląskie, Władysławowo, Nowe Pole;
2) Punkt Przedszkolny w Nowakowie – Nowakowo, Nowakowo Trzecie, Bielnik Drugi, Kępa Rybacka, Kępiny Wielkie, Nowe Batorowo, Batorowo, Cieplice, Nowotki.

„Sukces zaczyna się w przedszkolu” był projektem, realizowanym w partnerstwie z Gminą Elbląg. W trakcie trwania projektu organem prowadzącym placówki było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu. Zgodnie z podpisanym porozumieniem partnerskim Gmina Elbląg zobowiązana była do przejęcia placówek po zakończeniu projektu. Oznacza to, że punkty przedszkolne po zakończeniu projektu nadal pracują.

Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do punktu przedszkolnego zapraszamy do kontaktu telefonicznego z kierownikiem projektu – tel. 55 2338210.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
Zarząd Oddziału Okręgowego w Elblągu
ul. 1 Maja 37
82-300 Elbląg

tel./fax: 55 233-82-10
e-mail:
kontakt@tpdelblag.pl
tpdzo@o2.pl

Biuro TPD czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30

W OKRESIE WAKACYJNYM BIURO TPD CZYNNE BĘDZIE W GODZ. 7:30 - 14:30

Jak dojechać (mapa)

Copyright TPD w Elblągu © 2022